Zmywacz starych powłok lakierniczych BEM Bemixol, 1 l

zoom Zmywacz starych powłok lakierniczych BEM Bemixol, 1 l
Cena: 47,64 zł
Znaleziono w: 1 sklepie
1 2 3 4 5
0 opinii
Producent: BEM
Lokalizacja sklepu Rozwiń
Cena: Rosnąco
Cena: Malejąco
Opis

Zmywacz starych powłok lakierniczych BEM Bemixol, 1 l

Zmywacz starych powłok lakierniczych Bemixol 1l - BEM
Właściwości i charakterystyka ogólna BEMIXOL jest płynną pastą w kolorze jasnoszarym i charakterystycznym zapachu. Naniesiony na powierzchnię w postaci około 2mm warstwy szybko gęstnieje, szczególnie w warunkach silnego przewiewu. W handlowych opakowaniach występujące niekiedy lekkie rozwarstwienie produktu, które nie ma wpływu na jego aktywność.
Zastosowanie BEMIXOL jest nowoczesnym preparatem przeznaczonym do usuwania starych powłok lakierniczych (farb, emalii, lakierów) wyprodukowanych na bazie żywic nitrocelulozowych, winylowych, chlorokauczukowych, poliestrowych, alkidowych, ftalowych, olejnych, silikonowych, akrylowych, poliuretanowych, epoksydowych i innych z powierzchni metalowych, betonu, terakoty, lastriko, szkła nieorganicznego, drewna i innych. Doskonale nadaje się do regeneracji starych pędzli malarskich.
Sposób użycia Przed zastosowaniem produkt należy wymieszać. Czyszczona powierzchnia winna być sucha, oczyszczona ze zgrubnych zanieczyszczeń (np. błota). Nie malować, nakładać na oczyszczoną powierzchnię w postaci 2-4mm warstwy w zależności od grubości usuwanej powłoki, najlepiej za pomocą szerokiego pędzla. Czas pęcznienia usuwanej powłoki zależy od jej rodzaju, temperatury oczyszczonej powierzchni, oraz grubości naniesionej warstwy i wynosi od około 10 sekund do 8 minut. Spęczniałą, starą powłokę usuwa się ręcznie, najlepiej za pomocą szpachelki. Przed ponownym malowaniem oczyszczanej powierzchni zaleca się lekkie przemycie jej za pomocą benzyny ekstrakcyjnej lub lakowej. W nielicznych wypadkach, szczególnie podczas usuwania bardzo starych, wielowarstwowych powłok może wystąpić zjawisko nie spęcznienia wszystkich warstw do czystego podłoża podczas jednorazowej operacji. W tym wypadku, po usunięciu szpachelką spęczniałych warstw, należy nanieść świeżą warstwę BEMIXOL-u i powtórzyć operację.
Warunki bezpieczeństwa i higieny pracy Preparat zawiera szkodliwe substancje lotne. Należy chronić powierzchnię ciała przed zetknięciem z preparatem. W przypadku zetknięcia zmyć ZIMNĄ WODĄ z mydłem. Prace renowacyjne zaleca się przeprowadzać na zewnątrz pomieszczeń lub w pomieszczeniach o sprawnie działającej wentylacji (przewiewnych). Chronić oczy i śluzówki przed kontaktem z produktem. Magazynować i przechowywać w temperaturze od +5ºC do +20ºC. Pracować w rękawicach ochronnych. Chronić przed dziećmi. Termin ważności: 9 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu, w szczelnie zamkniętych opakowaniach producenta. Posiada Atest PZH Opakowania - 0,5kg, 1kg, - puszki metalowe
Wydajność - Zależy od jakości farby i grubości powłoki  

Opinie

Zmywacz starych powłok lakierniczych BEM Bemixol, 1 l

Ocena*:
Wrażenie*: Pozytywne Negatywne
*Oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu oraz polityką prywatności i akceptuję ich treść
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów związanych z prowadzeniem serwisu zakupy.tuznajdziesz.pl
Produkt nie ma jeszcze opinii