FARBA LOWIGRAF SZARA GRAFITOWA 10L

zoom FARBA LOWIGRAF SZARA GRAFITOWA 10L
Niestety żaden ze sklepów nie ma obecnie tego produktu w swojej ofercie.
Zobacz inne produkty z kategorii Farby specjalne.
1 2 3 4 5
0 opinii
Producent: POLIFARB ŁÓDŹ
Opis

FARBA LOWIGRAF SZARA GRAFITOWA 10L

FARBA LOWIGRAF SZARA GRAFITOWA 10L Farba poliwinylowa ogólnego stosowania o wysokich walorach dekoracyjnych i użytkowych. Powłoka farby LOWIGRAF jest półmatowa i imituje powierzchnię odkutej na gorąco surowej stali. Wyrób polecany do malowania wyrobów kowalstwa artystycznego, w szczególności zaś antyków; do malowania pierwszego oraz malowania renowacyjnego, np.: bram, krat, ogrodzeń itp. Powłoka farby LOWIGRAF jest odporna na oddziaływanie czynników atmosferycznych. Farba zawiera pigment antykorozyjny, którego działanie ochronne polega na pasywowaniu podłoża metalicznego. 

Właściwości powłoki:          
Farba tworzy powłokę kryjącą, matową, wysoce dekoracyjną, o dobrej przyczepności do podłoża.  Nadaje powierzchniom malowanych przedmiotów charakterystyczny metaliczny wygląd.   Powłoka farby, dzięki zawartości pigmentu antykorozyjnego, chroni stopy żelaza działając pasywująco na podłoże.  Może być eksploatowana w temperaturze od -20 0 C do + 60 0 C, okresowo do + 80 o C.                                                              

Przeznaczenie:        
Do malowania konstrukcji stalowych i żeliwnych, dla ochrony antykorozyjnej i w celu dekoracyjnym.  Farbą  można malować bramy, kraty, ogrodzenia oraz różne przedmioty użyteczne i dekoracyjne (w tym  wykonane z kutej stali). Jest szczególnie polecana do malowania wyrobów kowalstwa artystycznego.  

Środowisko:        
Powłoki farby  mogą być eksploatowane w środowisku przemysłowym,  miejskim, wiejskim  na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń, w atmosferze suchej i wilgotnej (wg PN-EN ISO 12944-2: 2001 w atmosferze o kategorii korozyjności C1 ÷ C5-I, poza strefami występowania narażeń chemicznych: kwasy, ługi,  środki silnie utleniające np.  w obrębie galwanizerni, oczyszczalni ścieków itp.).  

Przygotowanie podłoża do malowania:            
Powierzchnie przeznaczone do malowania powinny być suche, odtłuszczone i pozbawione innych  zanieczyszczeń. Powierzchnie ze stali najlepiej poddać obróbce strumieniowo-ściernej do uzyskania  stopnia czystości Sa 2  1 /2 wg PN -ISO 8501-1:1996. Dopuszcza się czyszczenie ręczne i narzędziami z  napędem mechanicznym do czystości co najmniej St 2. Przy malowaniu renowacyjnym zalecane jest umycie konstrukcji wodą pod wysokim ciśnieniem. W zależności od stopnia zniszczenia  powłoki malarskiej, podłoże należy oczyścić metodą strumieniowo   -ścierną do czystości  Sa 2  1 /2 na całej powierzchni poddanej renowacji lub tylko w miejscach skorodowanych. Dopuszcza się miejscowe czyszczenie ręczne  i narzędziami z napędem mechanicznym do   czystości co najmniej St 2. Oczyszczone podłoże zagruntować jedną z farb przeciwrdzewnych podanych w pkt-cie „Tworzenie zestawu z innymi produktami malarskimi” w czasie do 6 godz. po oczyszczeniu, aby zapobiec powstawaniu  rdzy nalotowej.  Przedmioty eksploatowane wewnątrz pomieszczeń (w środowisku o niskiej agresywności korozyjnej)  mogą być malowane farbą LOWIGRAF bez gruntowania. 
Opinie

FARBA LOWIGRAF SZARA GRAFITOWA 10L

Ocena*:
Wrażenie*: Pozytywne Negatywne
*Oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu oraz polityką prywatności i akceptuję ich treść
*Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów związanych z prowadzeniem serwisu zakupy.tuznajdziesz.pl
Produkt nie ma jeszcze opinii